Dostawcze poleasingowe

Dostawcze poleasingowe

Komis samochodowy to miejsce, w którym można za możliwie niską cenę nabyć sprawny, choć używany już wcześniej pojazd. Przed koniecznością takiego zakupu stoją nie tylko osoby prywatne, ale też firmy, zwłaszcza te drobne lub rozpoczynające gospodarczą działalność, dla których posiadanie na przykład samochodu dostawczego jest kluczowym i zasadniczym problemem.

Komis to miejsce, do któego trafiają auta różnego pochodzenia i o różnej historii. Samochody mogą być bowiem przykładowo sprowadzane z zagranicy. Częstym przypadkiem jest jednak zwłaszcza pozyskiwanie przez komisy używanych aut od firm leasingowych, które nie planują już korzystać z danych pojazdów przy zawieraniu nowych umów ze swoimi klientami. Do komisu trafiają również te auta, których leasingobiorcy nie zdecydowali się wykupić na własność po okresie spłacania ich wartości na czas użytkowania.

To wszystko nie oznacza jednakże, że wybór samochodu poleasingowego jest w jakimś stopniu ryzykownym przedsięwzięciem. Leasingodawcy starają się na bieżąco aktualizować swoją ofertę, tak by kusić swoich klientów możliwościami korzystania z nowych modeli. Rocznik samochodu nie musi wcale przekreślać jego jakości, a warto też zauważyć, że auta oddawane w leasingową dzierżawę są z zasady otaczane opieką przez swoich tymczasowych użytkowników, jako że zwrot sprawnego pojazdu wypożyczającemu go leasingodawcy jest elementem podpisanej przez obie strony umowy. Być może dostawczy samochód poleasingowy to jedna z bardziej rozsądnych idei dla początkujących przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *