Leasing na samochód

Leasing na samochód

Zakup samochodu to zawsze poważna inwestycja, na którą mało kto może sobie pozwolić bez odpowiedniego finansowego wsparcia. Jednak dobrym sposobem pozyskania nowego, sprawnego auta nie musi być wcale zadłużenie się względem banku i wzięcie wysokiej pożyczki – znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z leasingu.

O leasingu mówi się wtedy, gdy dwie strony umowy dochodzą do porozumienia w sprawie zakupu i użytkowania danego dobra, na przykład samochodu. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza z punktu widzenia niedużych i dopiero rozwijających swoją działalność firm – bywa, że banki nie są skore udzielać takim niepewnym przedsiębiorstwom zbyt dużych kredytów. Umowa o leasingu jest w stanie dostarczyć właścicielowi firmy niezbędnych mu dóbr, w postaci na przykład samochodów, pozwalając dodatkowo na odliczenie podatku VAT, co jest kolejną, zasadniczą korzyścią z punktu widzenia początkującego przedsiębiorcy, zostawiając więcej pieniędzy potrzebnych do rozwoju firmy, w jego kieszeni.

Nie oznacza to jednak, że o umowie leasingowej mogą myśleć realnie wyłącznie przedsiębiorcy – opcja ta jest dostępna również dla osób prywatnych, które mogą skorzystać z tak zwanego leasingu konsumenckiego. Dzięki istnieniu tej specyficznej umowy cywilno-prawnej dosłownie każdy może szybciej spełnić marzenie o posiadaniu nowego, komfortowego auta. Choć leasingowany samochód przez czas spłacania jego wartości formalnie należy do leasingodawcy, już podczas sporządzania umowy można określić, że po wyrównaniu rachunków leasingobiorca odkupi samochód na własność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *