Leasing samochodów używanych

Leasing samochodów używanych

Umowa leasingowa to kompromisowe rozwiązanie dla tych, którzy chcą korzystać z możliwości, jakie daje posiadanie auta, ale chcą zaoszczędzić na kosztach pozyskania samochodu, unikając między innymi zapożyczania się w bankach. Kompromis ten polega głównie na tym, że podpisując umowę na użytkowanie udostępnianego przez leasingodawcę samochodu, niekiedy jest się zmuszonym wybrać sprzęt już wcześniej przez kogoś używany.

Dla firmy leasingowej zawieranie umów dotyczących użytkowania pozostających już na stanie takiej firmy samochodów jest praktyką powszechną. Ubiegając się o pozyskanie auta na zasadzie leasingu, klient zapoznaje się przede wszystkim z aktualną ofertą firmy, która planując udostępniać samochody leasingobiorcom, zaopatruje się w konkretne modele. Częstym przypadkiem jest zatem branie w leasing auta, które było już używane, a po upłynięciu czasu umowy wróciło do wynajmującego je leasingodawcy.

Decydując się na korzystanie z usług firmy leasingowej, takiego stanu rzeczy można się spodziewać i wcale nie trzeba się obawiać. Niekiedy taki sprawdzony sprzęt oddaje nowemu użytkownikowi lepszą przysługę, niż drogi i nowy, ale w jakiś sposób wadliwy towar. Oczywiście trudno przewidzieć, jak dane auto będzie znosiło kolejne lata pracy, jednak tę niepewność sowicie wynagradzają korzystne warunki umów leasingowych. Poza tym, pod koniec trwania umowy użytkowany sprzęt można wymienić na nowszy, co może być wystarczającym motywatorem dla niezdecydowanych, potencjalnych leasingobiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *