Pułapki aut używanych

Pułapki aut używanych

Kupno samochodu z drugiej ręki to dla milionów ludzi na świecie szansa na to, by móc wyjechać na drogi i cieszyć się korzyściami płynącymi z własnego auta. Używane pojazdy są bardzo cenione, ponieważ koszty ich nabycia są bez porównania mniejsze niż w przypadku nowych egzemplarzy prosto z salonu. Jednak kupując je, trzeba być na pewne kwestie wyczulonym, ponieważ na nabywców czekają rozmaite pułapki. Wady ukryte ujawniające się z czasem są największym problemem, bo często nie ma sposobu, by zweryfikować je zawczasu. Pewna doza ryzyka jest więc nieunikniona.

Jeśli decydujemy się na zakup auta od osoby prywatnej, to zdaniem ekspertów rynku motoryzacyjnego prawdopodobnie robimy błąd. Właśnie przy tego rodzaju transakcjach najłatwiej o kłopoty i nieuczciwe zachowania. Sprzedający będzie robił wszystko, aby spieniężyć pojazd, więc niemal na pewno zatai informacje o ewentualnych stłuczkach z jego udziałem. Wgląd w historię techniczną auta jest często utrudniony, co również powinno wzmóc naszą czujność. Nie ma też mowy o jakiejkolwiek gwarancji, choćby w postaci polisy ubezpieczeniowej.

Nie bez powodu wspominamy o polisie, bo nią w istocie są gwarancje oferowane przez niektóre komisy. Starannie przemyślane polisy pozornie zabezpieczają klienta, ale tak naprawdę szansę na rekompensatę kosztów naprawy mamy tylko w przypadku najrzadziej występujących usterek. Te najczęstsze są z zakresu ubezpieczenia wyłączone, więc w przypadku awaryjnego egzemplarza nasza gwarancja okazuje się całkiem pozorna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *