Samochody dostawcze poleasingowe

Samochody dostawcze poleasingowe

Różnego rodzaju pojazdy to jedne z najważniejszych zdobyczy cywilizacyjnych. Za ich sprawą możliwe jest szybsze, pozbawione fizycznego wysiłku i zdecydowanie komfortowe, przemieszczanie się człowieka. Wśród wielu rodzajów aut sporą grupę stanowią samochody dostawcze: odpowiednio duże i tak zaprojektowane, by były zdolne przewozić nie tylko ludzi, ale również towary, osiągające nawet niemałe gabaryty.

Technicznie rzecz ujmując, samochód dostawczy plasuje się pomiędzy autem osobowym, a lekkim pojazdem ciężarowym. Jego maksymalna masa to trzy i pół tony, a wygląd zewnętrzny wyraźnie przywodzi na myśl skojarzenie z bardziej masywnym samochodem przeznaczonym do przewozu ludzi, tyle że odpowiednio powiększony jest bagażnik takiego pojazdu. Również z tego powodu do kierowania samochodem dostawczym wystarczy posiadanie prawa jazdy kategorii B, uprawniającego do kierowania autem osobowym. Samochód dostawczy może kryć się pod takimi określeniami, jak pick-up czy van.

Szukając sposobu na kupno lub dzierżawę samochodu dostawczego, można przyjąć podobną strategię, jak ci, którzy szukają dla siebie tanich aut osobowych. Pojazdy dostawcze są bowiem również użytkowane na zasadzie leasingu i takie modele nietrudno znaleźć w komisach lub salonach obracających autami używanymi. Początkujący przedsiębiorca może z powodzeniem przejrzeć asortyment sprzętów, z których zrezygnowały firmy leasingowe. Ta praktyka leasingodawców nie musi wcale oznaczać, że wynajmowane wcześniej auto się zużyło – firmy te przyciągają swoich klientów częstym aktualizowaniem swojej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *